Колледж туралы

Список пуст

Миссиясы: Қазақстан Республикасының медициналық ұйымдары үшін орта медицина қызметкерлерін даярлау саласындағы білім беру қызметтері нарығында колледждің бәсекеге қабілетті позициясын арттыру, оқу және оқу үдерісін, ғылыми-инновациялық қызметті жетілдіру, мүдделі тараптардың талаптарын қанағаттандыру, қызметтің барлық бағыттарының сапасын үздіксіз жақсарту.

Көрініс: КМК «Қарағанды ​​облыстық жоғары мейіргерлік колледжі»

1) практикалық денсаулық сақтауды білікті мамандармен қамтамасыз ету мақсатында оқу процесін жүзеге асыру үшін барлық жағдайлары бар білім беру ұйымы.

2) ҚОЖМК Қазақстан Республикасының және шетелдің серіктес колледждерімен табысты ынтымақтасатын әлеуметтік-жауапты колледж.

3) Студенттерінде жоғары мәдениетті , ұлттық және жаһандық құндылықтарға адалдықты қалыптастыратын тарихы мен дәстүрі бар медициналық колледж.

Стратегиялық мақсат:

Бәсекеге қабілетті, өз мамандығын жетік меңгерген, өз мамандығы бойынша нәтижелі жұмыс істеуге қабілетті, үздіксіз медициналық білім алуға дайын, тиісті деңгейдегі және бейіндегі құзыретті маман даярлау. Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі № 319-III «Білім туралы» Заңында берілген ұлттық білім беру жүйесінің ережелері колледждің миссиясын, мақсаттары мен даму міндеттерін анықтауға негіз болып табылады. «Білімді ұлт» сапалы білім беру ұлттық жобасын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 12 қазандағы Қаулысы, «Білімді ұлт» ұлттық жобасын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 12 қазандағы қаулысы. «Дені сау ұлт» әрбір азаматқа сапалы және қолжетімді медициналық қызмет көрсету», сонымен қатар колледждің 2022-2025 жылдарға арналған стратегиялық даму жоспары.

Белсенділік  принциптері:

Белсенділік принциптері колледж стратегиясының құрамдас бөлігі болып табылады. Белсенділік принциптері колледждің миссиясын, көзқарасын және стратегиясын табысты жүзеге асыру үшін қажетті персоналдың мінез-құлқының негізгі ережелері мен нормаларын анықтайды.

Колледждің барлық қызметкерлері күнделікті жұмысында келесі принциптерді басшылыққа алады:

• Өзара сыйластық пен түсіністік;
  • Студенттер  мен оқытушылардың қажеттіліктеріне құрметпен қарау;
  • Жоғары этикалық және моральдық принциптерді сақтау;
  • Ынтымақтастық пен топтық жұмысқа көңіл бөлу;
  • Оқыту тәжірибесіне инновациялық білім беру технологияларын енгізу;
  • Ұйымның ресурстарына ұқыптылықпен қарау және қызметтік міндеттерін орындау кезінде берілгендік;
  • Тұрақты (үздіксіз) өзін-өзі жетілдіруге ұмтылу;
  • Педагогикалық және әкімшілік кадрлардың бәсекеге қабілеттілігін арттыру

Дамудың стратегиялық бағыттары, мақсаттары, міндеттері:

Білім беру қызметінің сапасын арттыру

(кадрларды оқыту және дамыту). Адам ресурстары жүйесін дамыту және медицина ғылым
Тиімді басқару жүйесі
Түлектерге әлеуметтік жауапкершілік тұлғасы қалыптастыру

Стратегиялық жоспарды іске асырудан күтілетін нәтижелер

• Құзыреттілік көзқарасқа және денсаулық сақтау жүйесінің қажеттіліктеріне негізделген медициналық және фармацевтикалық білім берудің жаңа мемлекеттік стандарттары енгізілді.
  • Тәжірибелік сабақтарды өткізу әдістемесін жетілдіру, медициналық ұйымдардың бөлімшелерін және ҚОЖМК симуляциялық орталығында модельдеу техникасын кеңінен қолдану арқылы студенттердің практикалық дағдыларды меңгеру деңгейі артты.
  • Оқу процесінің материалдық базасы толықтырылды, тәжірибелік симуляциялық сабақтарды ұйымдастыру үшін заманауи құрал-жабдықтар алынды.
  • Студенттердің мәдени деңгейінің өсуіне, шығармашылықпен айналысуына, дене шынықтырумен, спортпен шұғылдануына, денсаулығын сақтау мен нығайтуға, әлеуметтік қолдау көрсетуге және отансүйгіштікке, азаматтыққа, адамгершілікке тәрбиелеуге жағдай жасайтын білім беру ортасы жақсартылды.
  • Кадрларды даярлау және олардың біліктілігін арттыру жүйесін жетілдіру;
  • Педагогикалық ұжымның педагогикалық және кәсіби шеберлігін арттыру;
  • Оқу-тәрбие процесіне инновациялық ғылыми зерттеулердің нәтижелерін және озық педагогикалық тәжірибені енгізу;
  • Инновациялық даму жағдайында колледжде білім берудің сапа менеджменті жүйесін қалыптастыру;
  • Сондай-ақ басқа оқу орындарымен байланыс нығайып, бірлескен оқу іс-шаралары, кәсіби шеберлік және студенттердің өзара әрекеттесу сайыстары өткізілуде.
  • Қарағанды ​​облысындағы орта медицина қызметкерлерінің қоғамдық ұйымдарымен және Республикалық мейіргерлер қауымдастығымен байланыс жүйесі кеңейтілді.
  • Білім беру қызметтері нарығында сұраныс пен ұсыныс арасындағы теңгерімге қол жеткізілді. ҚОЖМК түлектерінің сұранысқа ие болмау қаупі төмендеді.
  • ҚОЖМК түлектерінің кәсіби дайындығы құзыреттерді бағалаудың тәуелсіз мамандандырылған орталықтарында расталады.